| wrestelmania a întrebat:

Salut, TPU de 2 saptamani cam asa a inceput sa imi faca probleme pc-ul, deci totul bine, il pornesc cand se deschide desktopul, acesta mai sta intre 10minute pana la 30 minute apoi se stinge singur ca si cum l-as stinge eu. Nu se opreste asa brusc. Tin sa va spun ca sursa e noua, procesorul nu se supra-incalzeste si nici un cablu nu face scurt. Recent m-am chinuit 2 ore sa-i bag windows si tot la fel face, aveti un sfat sau stiti de la ce ar putea fi? Multumesc, raspunsul bun va primi funda :*

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pot fi mai multe cazuri, de la o piesa arsa pana la nefunctionarea software. Incearca sa masori cu un multimetru, sa pui alta sursa, verifica stabilitatea si voltajul ramilor, poate te ajuta asta. Sa nu ai vreun program care il opreste automat.

| sierra1 a răspuns:

Să fie răcirea deficitară (ventilator sursă, procesor sau placa video)?

| wrestelmania explică (pentru sierra1):

Am 3 ventilatoare care răcesc bine, temperatura lor e buna

| sierra1 a răspuns (pentru wrestelmania):

Din ce spui tu, supra incălzirea unui/unor component/e pare a fi cauza