| anonim_4396 a întrebat:

De cand mi-am instalat noul Windows (7) am o problema care este mai mult sau mai putin enervanta. De fiecare data cand apas pe Caps imi apare asta https://i.imgur.com/uYoMQJa.png

Nu ma derajeaza asa de tare dar e enervant sa imi apara de fiecare data cand apas pe caps.
Daca este cineva care a intampinat o asa problema si a rezolvat-o va rog sa imi spuneti...

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Instructiunile de la Lenovo te vor ajuta.
E vorba de setarile din Control Panel, Display.
https://support.lenovo.com/ro/en/solutions/ht002122

| LPCTSTR a răspuns (pentru dannyel86):

M-am pierdut complet. Nu imi apare asa cum e in post.

| dannyel86 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Vezi aici cum ajungi la Display. In ferestra Screen Resolution alegi "Advanced Settings" si procedezi conform sursei Lenovo.
https://www.youtube.com/watch?v=mHD86E_Pfvw&t=1m16s

| LPCTSTR a răspuns (pentru dannyel86):

Multumesc mult, de la link-ul tau am cautat alte metode si am ajuns la una in care bluetooth-ul avea conflicte, sau ceva, am umblat in registrii si acum nu mai apare, multumesc din nou.

| dannyel86 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ma bucur ca, intr-un fel sau altul, te-ai descurcat.winking

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai apasa pe caps, simplu. Pentru a scrie un caracter mare (sau mai multe), tine apasat SHIFT in timp ce tastezi. Problema ta cred ca are legatura cu assistive technologies. Ai bifat pe undeva sa iti afiseze ca pentru mosnegi/handicapati.

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si unde pot sa dezactivez optiunea?
Eu n-am umblat in setari de cad am instalat Windwsul.