| ReSpawn17 a întrebat:

De ce imi,,ingheata" ecranul la laptop,nu mai pot misca mouse-ul deloc,sunetul se aude scadat rau, si singura solutie este un restart (windows-ul a fost reinstalat de 2-3 ori inainte sa am problema asta)? imi ingheata de cele mai multe ori cand joc battlefield 3 multiplayer,sau cand stau mult pe laptop cu multe programe deschise. Nu e de la incalzirea laptopului, am si cooler si tot degeaba.Virusi nu am pentru ca am facut scanare cu 2 antivirusi. Cum pot rezolva aceasta problema? Multumesc.

3 răspunsuri:
| z99fun a răspuns:

1) problema cu driver de la placa video
2) memorie RAM pe duca
3) procesor defect
4) placa de baza defecta
sfat: incearca un reset la bios poate ai avut vreo cadere de tensiune de curand si s-a defectat vreo setare pe undeva pe acolo prin bios

| ReSpawn17 explică (pentru z99fun):

Imi poti da adresa ta de mess, pentru ca nu prea stiu cum se face resetarea asta la bios, si iti zic si mai multe amanunte

| z99fun a răspuns (pentru ReSpawn17):

Ai aici un tutorial despre bios http://videotutorial.ro/......ial-video/
la un moment dat iti explica ceva in caz de destabilizare - load fail-safe defaults / load optimized defaults - eu personal folosesc varianta cu load optimized defaults;
daca nu te descurci mergi la un service PC