| Sandru97 a întrebat:

de curand m-am decis sa imi achizitionez un laptop si m-am indreptat spre un Acer Aspire V3-571G-53238G50Maii cu urmatoarele specificatii;
-procesor i5 3230m 2, 6 ghz
-ram 8 gb ddr3
-placa video nVIDIA geforce gt 730m 4 gb.
Consider ca merge la gaminig, dar intrebarea mea este daca merita firma sau sa caut pe la alti producatori? Din auzite am inteles ca se cam incing si ca nu sun fiabile...mentionez ca laptopul il iau mai mult pentru jocuri.

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Acer e o firmă bună, dar orice laptop se încălzește. Singurul laptop pentru jocuri e acesta: http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade/

Iată ce se poate întâmpla dacă folosești laptopul pentru jocuri (așa am pățit eu și mulți alții): La început mergea perfect. M-am jucat mai mult de 1 oră în continuu (uneori 2-3, mai mult nu puteam că era fierbinte), iar în 1-2 ani l-am stricat. Acum se supraîncălzește în 5 minute și dacă mă joc biliard pe Miniclip (și sacadează).

Desigur, depinde de laptop, dar eu nu recomand să iei laptop pentru jocuri. Mai bine faci un calculator din bucăți fiindcă îl faci mai bun și mai ieftin.

DESPRE LAPTOPUL ALES DE TINE: E foarte bun. Merge orice joc pe el cel puțin pe Mediu.

8 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Daca vrei sa ai temperatura constanta achizitioneaza un Laptop ce beneficiaza de tehnologia Ice Cooler.
Eu iti recomand.
http://www.pcgarage.ro/......-635m-2gb/

| ITMania a răspuns:

Acer V3 este ok, dar repinde si pretul la care l-ai gasit, de regula ai variante mai bune prin aceeasi bani.

Care e bugetul maxim de care dispui?

| Sandru97 explică (pentru ITMania):

L-am gasit pe evomag la 2800 lei dar intentionez sa il cumpar de black friday.

| Sandru97 explică (pentru Sandru97):

Daca aveti alte propuneri le astept dar sa nu depaseasca 2000 de lei fiindca vreau sa il prind intr-o oferta buna de black friday.

| ITMania a răspuns (pentru Sandru97):

Si tu crezi ca ala de mai sus va fi cu 800 lei mai ieftin de Black Friday?

| Sandru97 explică (pentru ITMania):

Presupun ca da, dar de ce nu ar fi?

| Sandru97 explică (pentru ITMania):

Atunci puteti sa ma indreptati spare altceva dar in acelasi buget?

| ITMania a răspuns (pentru Sandru97):

Pentru ca vorbesti practic de ~30% discount, la un produs nou, nu vechi de care se vrea sa scape. Black Friday de 2 ani de zile la noi e o mare teapa, cu preturi umflate si apoi chipurile mega reduceri.