| Nycku1999 a întrebat:

De curand mi-am instalat Windows 7 x86 mai exact acum 4 zile, este ce in neregula daca il reformatez din nou? Vreau sa instalez Windows 7 x64.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Am inteles ideea ta dar nu o sa ai nici o diferenta, in concluzie poti sa ramai cu cel pe 32 Bit.

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu e nici o problema, poti sa instalezi si din ora in ora happy Ai 4 GB de Ram pentru Win x 64?

| Gizăz a răspuns (pentru neluL):

Hehe. Am un vecin care şi-a luat un PC de plângi lângă el. Placă video de 3 GB, 32 GB RAM etc. A învăţat de curând să instaleze Windows-ul. Mă sună că i se mişcă greu. Mă duc şi văd pusese Windows 7 32 de bit pe un PC cu 32 RAM. rolling on the floor

| neluL a răspuns (pentru Gizăz):

laughing

| RAY a răspuns (pentru Gizăz):

Unde poate intra atatea placute de ram sa fie de 32 de gb de ram?

| Nycku1999 explică (pentru neluL):

Am 3 gb de ram, din cate stiu iti trebuie 2 gb minim

| Şaptepăcate a răspuns (pentru Nycku1999):

Nu merita sa bagi x64 la 3 GB ram. Singurul motiv pentru care trebuie sa bagi x64 e ca x86 nu vede daca ai 4GB sau mai mult

| Nycku1999 explică (pentru Şaptepăcate):

Nu o sa ruleze corect pe 3GB de ram?

| Şaptepăcate a răspuns (pentru Nycku1999):

Ba da, dar nu o sa vezi o imbunatatire din punct de vedere al performantei

| neluL a răspuns (pentru Nycku1999):

Am inteles ideea ta dar nu o sa ai nici o diferenta, in concluzie poti sa ramai cu cel pe 32 Bit.

| RAY a răspuns:

Nu,nu este nimic, dar daca ai 4 gb de ram e ok si pe 32 de bites, daca ai mai mult da pune, vezi ca win 7 e puturos la butare, recomand 8.1, vezi de drivere sa le ai, bafta multa