| D3jflv a întrebat:

De o luna la calculator nu imi mai arata la calculator a stau pe Wireles ma cuplez prin intermediul unui fir la calculator.Ce sa fac sa ma pot conecta din nou la wireles.

1 răspuns:
| vrelian a răspuns:

Nu trebuie sa iti arate ca stai pe wireless daca tu de fapt ai cablu.atita timp cit tu esti conectat prin cablu ce wireless sa iti arate? wireless iti arata daca ai router, iar calculatorul tau are wireless. daca iti lipseste unul din cele doua atunci nu te poti conecta cum spui.ca sa te conectezi wireless iti trebuie o placa wireless in calculatorul tau. daca ai laptop deja este prevazut cu o astfel de placa wi-fi.treb doar sa fie instalat si driveru.pe linga acestea mai trebuie sa ai si un router care va emite wireless, adica va emite semnal in aer iar tu cu ce ai pe calc vei receptiona wirelss.deci cam de asta ai nevoie.si atunci nu o sa iti mai trebuiasca cablu.