| Adryan77ron a întrebat:

Deci am o mare problema vreau sa-mi iau un telefon.Si nu stiu daca conteaza de exemplul (stiti ca sunt jocurile in Play de genu Real Racing 3, Asphalt 7,8, Dead Trigger,) Conteaza la jocurile de genu asta procesor, ram.Sau doar trebuie sa ai Android si-ti vor merge.Si inca ceva ce telefon imi recomandati intre Alcatel X'PoP,ZTE Blade V (cosmote xplore), Nokia Lumia 520.Va rog sa ma lamuriti repede!

5 răspunsuri:
| ShoboM a răspuns:

Conteaza pentru acele jocuri procesorul, ramii, accelerator-ul grafic..., daca nu iti va sacada rau de tot si nu le vei putea juca.

| Adryan77ron explică (pentru ShoboM):

Si ce telefon mi-ai recomanda?

| ShoboM a răspuns (pentru Adryan77ron):

Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, telefoane cu Procesoare quad-core, si minim 1GB memorie ram.

| RusescuO a răspuns:

Salut iti recomand Nokia Lumia 520, iar nu conteaza procesoru si ram-ul conteaza sa stii dimensiunile telefonului daca nu le descarci de pe site-ul telefonului ci de pe alte siteuri! Funda

| lologfo a răspuns:

Nokie Lumia clar. Pentru jocuri cum ai spus tu iti trebuie mult RAM.