| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
din ce cauza nu imi merge call of duty modern warfare 3, fifa 2012 si F.3.A.R.?
am 1 gb la ram si 2.00 ghz
daca adaug inca 3 la ram sa am 4 imi va merge mai bine? sau trebuie sa schimb procesorul? ce anume trebuie sa imbunatatesc, ce componenta pentru a putea rula jocurile noi fara probleme?

14 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Pentru FIFA 12 iti trebuie urmatoarele:
Sistem de operare: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
Procesor: Intel core 2 Duo sau echivalentul de la AMD. (@ 2, 4 GHZ)
Memorie: 2 GB RAM
Placa video: cu suport pentru DirectX 9.0 sau mai mare, Shader Model 3.0 sau mai mare si cu minim 256 MB RAM (minim Ati Radeon 2900 sau GeForce 8800)
Pentru COD modern warfare 3 iti trebuie: Windows® XP / Windows Vista® / Windows® 7
Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X38750 processor or better
Memory: 16 GB free hard drive space / 2GB RAM
Video Card: Shader 3.0 or better 256 MB NVIDIA®GeForce™ 8600GT / ATI® Radeon™ X1950

| EcLipSa234232 explică (pentru T7uk):

Eu am windows xp Amd sempron 3400+, 1 gb ram, 2.00 ghz, shader model 3
placa care suporta directX 11, si nu imi functioneaza nici-unul din cele 3 jocuri
la F.E.A.R. 3 mi se misca bine si la un moment dat se blocheaza, la fifa se misca in reluare si se aude sunetu intr-una ( acelasi cuvant si imaginea ramane blocata ) si la cod tot la fel ca si la fifa, care e problema?

| T7uk a răspuns (pentru EcLipSa234232):

Ai RAM-ul prea mic. Iti poti cumpara din magazinele IT si sunt foarte ieftine.

| rostonol a răspuns (pentru T7uk):

Imi zici si mie ce inseamna ram si astea plzz ca la joc la misiunea "Black Tuesday" imi arata negreala si la un moment dat imi iese din misiune si imi zice ceva cu cannot open file for saving imi zici plzz?

| SmoKeD a răspuns:

Ce windows ai? Ca stiu ca pentru a merge call of duty modern warfare 3 iti trebuie windows 7

| catalina1121 a răspuns:

Poate e piratat si de asta nu merge, incearca sa il reinstalezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin125100 a răspuns:

Daca o sa ai 4GB o sa iti mearga perfect, iar daca nu iti merge da o scanare se poate din cauza virusilor

| rostonol a răspuns:

Pai eu nu stiu ce trebuie sa fac la modern warfare 3 si caut si eu pe cineva sa-mi zica

| BlueDragon a răspuns:

Pai mie la 2 GB Ram si 1.8 ghz imi merg bine call of duty, F3Ar etc. Deci tie la 4 Gb ram merge exelent. (depinde si de placa video ) Funda?

| Ardelean_Alexandru_1979 a răspuns:

Buna eu cred cati tebue un procesor 4000+ sau un 3900+ nu ne-a parat 4 gb si 3gb. Eu am un procesor 3400+ si nu stiu daca-mi merge mw 3 dar mw 2 imi merge perfect. Eu am jucat cele mai noi call of duty cod 1, cod 2, cod 4mw, mw 2.mw 3, black ops 1 si 2 si ghosts. Dar pe un alt pc care are i3 si un tera.

| Paul_Alex_1980 a răspuns (pentru Ardelean_Alexandru_1979):

Am dual core amd 3 7025 3 ghz si imi merge cod 4 si warface si altele..chiar foarte bine a si procesor de 2 gb sad vreau macar i3 laughing

| Rad_Husiek_1985 a răspuns:

Nici eu nu stiu daca o sa imi mearga am DireX 11.1 si am si setup-ul de la nVidia
si placa si am liber 2 gb ram
Pentru tine as recomanda sa iti schimbi placa video sau sa faci upgrade! Pls Funda!

| Danci_Alin_1992 a răspuns:

Mie imi merge dar cand ajung pe la mijlocul jocului imi iese si imi apare reliable comand buffer overlow