| KanekKi a întrebat:

eram in lol si dintr-odata s-a blocat imaginea, mergea lolul fara lag lag si mi-a dat mesaj jos in barada " display driver ended responding" si apoi asta
https://imgur.com/a/5U1Zy
Singura solutie a fost restartul.
Care ar fi cauza?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Procesorul rezolva sute de mii de erori in fiecare secunda.
Cand apare o eroare care nu se poate gestiona, apar asemenea blocari, in diferite faze.

Daca se mai intampla des acest fenomen, atunci incearca sa scoti si sa pui la loc placa video respectivmemoriile RAM.

Nu folosi supra-turat calculatorul (overclock, programe tuning)!

| KanekKi explică (pentru Bula):

Https://imgur.com/a/K7Gdh

https://imgur.com/a/YZZgv

Placa video : Geforce GTX 750 Ti

| Bula a răspuns (pentru KanekKi):

CPU-Z nu este un program de testare, doar de interogare a parametrilor.
Procedeaza asa cum am spus:
- scoatere si rentroducere placa video, memorii
- vitezele CPU, memorii, BUS etc. din BIOS setate pe Default /Auto
- daca problema persista in continuare, trebuie testat intregul sistem, la nivel jos, folosind programe specifice de pe un CD /stick bootabil (se rezolva la nivel de service).

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Ti-a dat o eroare la driverul de la placa video asa cum sugereaza de altfel.Ce windows ziceai ca folosesti?

| KanekKi explică (pentru siriusblack98):

Folosesc windows 10, nu e la prima " abatere " si pe windows 7 imi da freeze si imi bazaie in boxe, un sunet foarte puternic.

| KanekKi explică (pentru siriusblack98):

NU este din cauza windowsului.

| peperonies a răspuns:

Se duce placa video.