| dragonballz a întrebat:

eram pe laptop si apoi m-am deconectat si am vrut sa ma conectez din nou la router dar nu mai puteam nu se gasea wireles din ce cauza ce pot face urgent!

8 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Nu mai gaseai reteaua ta, sau calculatorul nu-ti mai arata nici o retea din zona?

| dragonballz explică (pentru Gas):

Da nu imi mai arata nici o rete din zona

| Gas a răspuns (pentru dragonballz):

Nu cumva ai dezactivat adaptorul de wireless apasand vreo scurtatura? Vezi ca trebuie sa fie o combinatie de taste de genul FN+F(una din tastele cu F de sus are un simbol cu un semnal wireless), asta in cazul laptopurilor. Sau poti sa ai un buton separat undeva in partea de sus care activeaza adaptorul.

| dragonballz explică (pentru dragonballz):

Nu stiu nu il gasesc

| Gas a răspuns (pentru dragonballz):

Ce model de laptop ai? (daca intorci laptopul dedesubt ii o placuta si acolo trebuie sa scrie ceva de genul Model No sau Model)

| dragonballz explică (pentru Gas):

Presario v6000

| Gas a răspuns (pentru dragonballz):

In fata unde ai intrarile pentru casti/boxe/microfon daca te uiti mai in stanga intrarilor audio ai un switch/intrerupator pentru wireless chiar langa beculete, misca de ala sa fie pornit.

| Gas a răspuns (pentru dragonballz):

Uite butonul in stanga in fotografia asta: http://www.notebookreview.com/assets/19411.jpg