| Mihai_7203 a întrebat:

Salut TPU
Imi puteti spune si mie de ce Windows 7 merge mai greu la jocuri decat Windows Xp pe configuratia asta Intel Celeron Dual-Core E3200 2.40 GHz; 2 GB Ram; NVidia GeForce 6600 (512mb) pentru ca unele jocuri "noi" merg mai bine pe Windows Xp : cum ar fi Assassin`s Creed2; NFS Hot Pursuit; Call of Duty Black Ops; dar altele merg mai bine sau chiar nu se cunoaste fata de acestea
2.) SI mai am o intrebare Windows 7 folosest DirectX11 dar daca ii instalez DirectX 9 jocurile vor merge ca pe Xp thinking
Multumesc Anticipat
Funda celor mai bune raspunsuri

7 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Stai linistit si mai bine instaleaza windows xp si eu folosesc windows 7 si inca o prietena de-a mea si aman2 patim la fel pe xp mergeau jocurile traznet si pe asta de abia pornosec parca le joc in reluare iar altele nu merg delocoh go on

| bilboo a răspuns:

Windows 7 folosete mai multa memorie RAM. iar jocurile nu mai au de unde sa ia memoria necesara

| SexAndDrugs a răspuns:

Salut! Windows 7 nu prea le are cu jocurilewinking iti recomand XP

| adelin2552 a răspuns:

Daca ai wiindows 7 nu poti instala directx9 si inca ceva, jocuri pentru w7 au mai multe cerinte tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca esti un n00b. punct. da-ti doua palme pentru o intrebare ca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi chestie am patit-o si eu, am rulat PerformanceTest 7 si am observat ca placa video acea performanta si de 300% mai slaba la unele procese, in general rezultatul era de 2 ori mai slab banui pentru ca nu suporta dx11 dar nici nu am putut sa il modific cu 9. c

| VladBossuletz a răspuns:

E mai bun Xp dar pe windows 7mergmia multe jocuri dar se miscca greu de exemplu cal of duty black ops merge greu pe windowsXp
Bafta!