| anonim_4396 a întrebat:

imi ziceti va rog care placa video e mai buna si care s-o cumpar? 1. AMD Radeon HD 5570, 1024MB GDDR3, 128 bit
2. nVidia GeForce GT430, 1024MB, GDDR3, 128 bit

Răspuns Câştigător
| vladimir252 a răspuns:

Eu zic c nVidia GeForce GT430, daca vrei sa ai grafica buna si la jocuri mai ales

7 răspunsuri:
| maryus92 a răspuns:

Amandoua au aceleasi caracteristici insa ce ii radeo ii radeo si plus de asta radeonul are racire mai buna pe toate placilewinking

| IulianP a răspuns:

Ce buget ai?
Care este restul sistemului?
La ce rezolutie te joci?

| Badboy12Spike a răspuns (pentru IulianP):

Mie mi-ar trebui pentru gta 4! si am Intel dual core 2x3200mhz
4 gb ram ddr3
si placa am Intel dar vreau sa o schimb si de aceea am intrebatbig grin

| Badboy12Spike a răspuns (pentru IulianP):

Imi dai un raspuns?

| IulianP a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Daca ai raspunde si tu la intrebarile care le-am pus ti-as da un raspuns.
Ce buget ai?
Ce sursa ai? Firma si putere?
La ce rezolutie te joci?

| Badboy12Spike a răspuns (pentru IulianP):

Bine lasa-ma cu prostia asta cu bugetul etc, nVidia GeForce GT430, 1024MB, GDDR3, 128 bit o sa imi iau!

| Boboc_Dumy_1992 a răspuns:

Eu zic ca nVidia geforce e mai buna