| Neluuu a întrebat:

In laptop la fetita am scanat cu nood 32 si mi-a gasit in local disc C 18 fisiere infectate. Ce inseamna asta si ce ar trebui sa fac, tinind cont ca windowsul mi la pus cineva acum 1 luna.Daca ar trebui sa le sterg as vrea sa-mi spuneti cum sa procedez. Astept ajutorul vostru. Multumesc dau funda.

Răspuns Câştigător
| ValleyJrr a răspuns:

Nelule! Eu sunt expert in Calculatoare!
Ceea ce ai putea tu sa faci ar fi sa scanezi nu cu nod 32 ci cu Malwarebytes anti-malware! Dupa ce iti gaseste toate fisierele infectate dai la optiunea remove! sau sterge fisiere infectate!
Baftaa! Fundaa?!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva, scanezi cu Kaspersky, nu cu rapciuga aia de de Nod si-l setezi inainte de asta sa stearga ce gaseste!

| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa dezactivezi temporar antivirusul si sa folosesti kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml si sa faci o scanare completa cu el. de asemenea daca dupa mai ai dubii sau nu functioneaza ceva cum trebuie iti recomand combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
antivirusul trebuie dezactivat deoarece ar intra in conflict cu utilitarele si nu le-ar "lasa" sa stearga virusii.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Baga fisierele in quarantina.