| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. In prezent, am conexiune la internet prin cablu, de la o firma din orasul meu, insa o prietena de a mea a zis ca avea cablu, doar ca acum si-a pus internet wireless la aceeasi firma si are acces la wi-fi oricand. Cat m-ar costa sa trec de la cablu la wireless?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de firma dar de ce sa inchiriezi de la ei cand poti sa-ti cumperi un router si sa-l montezi in capatul cablului si gata?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cumperi un router wireless si gata

| VenomMMA a răspuns:

Pai iti cumperi un router si-l instalezi. In felul asta ai net si la pc, laptop, telefoane, tablete si ce mai vrei. Nu trebuie sa-i contactezi pe ei si te costa doar cat dai pe router.winking

| AndreaNico a răspuns:

Poti sa-ti cumperi un router wireless...este in jur de 100 ron. Intreaba firma de cablu ca s-ar putea sa-ti dea ei in custodie un router wireless gratis.