| anonim_4396 a întrebat:

locuiesc in Austria si am internet de la A3, nu mergea astazi internetul la TV si am dat o data restart la router, mergea totul bine doar ca nu tot mergea pe TV iar’ dupa al 2-lea restart nu mai mergea deloc, beculetele erau toate cum trebuie, nu erau rosii la router. Problema e ca nici pe ip, 192.168.0.1, cand intru pe ip, imi apare frumos firma de unde am internetul dar nu imi mai merge parola de pe spatele router-ului, imi zice ca e incorecta. Pot rezolva cumva, in afara sa ii sun ca nu ma prea pricep cu limba ca sunt de putin timp aici?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa i suni si vorbesti in engleză daca stii, ca ei vorbesc si engleza nu doar Germana.

| ancaval a răspuns:

Probabil are un buton de pornire/oprire. Încearcă să îl oprești, apoi pornește-l din nou.
Scoate firele, bagă-le înapoi.
Ar trebui să ai și un meniu, unde să intri și să dai să își rezolve problema.
Sau, posibil să fie ceva și de la ei.
Ar fi mai bine să suni, dar dacă nu știi bine limba...e mai greu, într-adevăr.

| SebyOp a răspuns (pentru ancaval):

Da, are un buton de power care e ca restartul, ca daca modific numele retelei sau parola si apas pe ala de power sa opresc router-ul si il reaprind mi se pun numele si parola default. pe acela am apasat de s-a stricat, am si scos cablurile. iar de meniul ce zici, am intrat pe 192.168.0.1 sa ma conectez cu parola de pe spatele router-ului sa intru in meniu unde am reteaua si alte chestii dar imi spune ca parola e incorecta dar inainte sa dau restart la router mergea, deci nu stiu ce are

| ancaval a răspuns (pentru SebyOp):

Nu ai români prin zonă?

| Balalau95 a răspuns:

Telefon la aia de la care ai net?