| Patrick20061997 a întrebat:

Salut TPU, m-am hotărât pentru început sa îmi achizitionez o Dronă DJI mini 3 ce părere aveți? Cum vi se pare?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mi se pare cam scumpă. Dar dacă ai bani... e ok.
Sunt și mai bune (evident, chiar și mai scumpe), dar și ceva mai ieftine. Vezi că și cei dela Autel au niște modele bune. Caută pe forumuri dedicate informații despre ele.

| Korkodeln a răspuns:

E o drona buna, ai grija vara ca se supraincalzeste daca o lasi mult la soare, sau zbori in pozitie fixa, dar atentie, chiar daca are 249g ca sa nu fie 250g sa scapi de timbru, in unele cazuri tot trebuie sa anunti autoritatile!

Citeste macar o data pagina de legislatie:
https://dji-store.ro/pages/legislatie

| Patrick20061997 explică (pentru Korkodeln):

Am înțeles ca trebuie făcută o autorizație pentru a zbura cu ea?