| Alexandru_Sima_1993 a întrebat:

Salut TPU
Ma puteti ajuta in legatura cu tableta Cosmote Urban Tab 7 to incerc sa fac ca sa-i cresc memoria
MA POATE AJUTA CINEVA!

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cum sa-i cresti memorie este imposibil nu este un laptop sau pc unde daca ii scoti hdd de 100 gb poti sa-i pui unul de 200gb. Ce memorie ai pe tableta aia ramane nu o mai poti modifica ever.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Jipa95):

Sa-i creasca memoria adauga un STICK sau un MICRO SD deci nu mai vb aiurea
dar fac pariu ca totusi se referea la memoria ram
ti se blocheaza merge greu te scoate din aplciatii? happy

| Jipa95 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Da ma si stai atarnat cu un stick de memorie la tableta am avut si eu o tableta, si bagasem vreo 3 micro sd-uri in ea 4gb, 8gb, chiar si de 32gb, maxim cat suporta ea da nu le citeste am afltat ca trebuie rootata ca sa mi le citeasca. Deci singura optiune ar fi sa umblii cu cablu si stiku atarnat de tableta, asta daca o mai vrei in garantie.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Jipa95):

Performata cere sacrificii si nu trebuie rotata trebuie formatata intr-un anumit format si androidul citeste treaba asta sau cu o jucarie din asta https://www.google.it/......ps?/search

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ce zicilaughing si pui si card si usb si deo datalaughing si REPET cred ca cand se referea la memorie se referea la memora ram de obicei asta e maxima problema a tabletelor de generatii mai vechi cauta o solutie pentru memoria ram

| Jipa95 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ba da omu o vrea sa stea si el cu tableta in mana fara sa mai aibe alte ''dildauri'' din astea introduse in tableta ce nu intelegi. E ca si cum ai sta cu telefonul la ureche, dar i s-a stricat antena interna, si o pui pe aia de satelit la telefon.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Jipa95):

Tiam mai zis performanta cere sacrifici si eu ti-am dat un singur exemplu sunt su 'dildauri'cat unghia unui bebelush altceva?
cand ti s-a stricat antena interna asta ai facut ai pus pe aia de la satelit?laughinginseamna ca ai comunicat cu extraterestrilaughingcor zis invadeaza tera sau ne ajuta?laughing