| SpeedTeK a întrebat:

mi-a dat un prieten o placa video ATI X700EZ 256 MB DDR2 cred, si mie in slot imi intra placa dar cand pornesc PC se tot restarteaza procesorul..sau asa cred, se aude acel sunet cand pornesti calculatorul, un bip, dar nu continuu, cam la 4-5 secunde, este posibil sa nu o suporte procesorul? Procesorul este unul INTEL CELERON D Inside 2. 66GHz.
PSbig grinriverul nu l-am instalat[nu am CD dar il pot lua de pe net], cum am ajuns cu placa acasa am desfacut PC-ul am bagat-o am conectat monitorul la ea si atat, am obs. ca nu merge.

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Inainte de a o folosi,trebuie sa dezinstalezi driverul de la placa video veche, dupa care, o montezi pe cea noua, instalezi driverul, dai restart si asta e.in ceea ce priveste compatibilitatea, mergi situl Intel si vezi daca placa este compatibila cu cpu tau.

| SpeedTeK explică (pentru supermdmario):

Nici asa..si nu am gasit daca este compatibil sau nu...straight face