| FoxGames a întrebat:

Mi-am cumparat un PC nou si am observat ca pe ecran sunt linii orizontale care se misca.
Unii mi-au spus de la overclock, dar nu am facut in viata mea si nici nu stiu cum.
Placa video este:
Placa video Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB DDR5 256-bit

3 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Salut. Am patit si eu aceasta problema. am reinstalat driverul placi video. Cauta la ei pe site ultima versiune de driver pentru placa ta video. Posibil sa fie si monitorul in unele cazuri. sau poate placa ta video nu este bine ventilata si se incalzeste cam zdravan. Descarca SpeedFan si vezi ce temperaturi ai in mediul de folosire normal. Ar trebui sa o ai in jur de 20-40grade. Vezi si ce temperatura obtii cand o fortezi in jocuri. daca depasesti 50grade ar fi bine sa-i mai pui un cooler. Bafta

| Vl4dimir a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul, iar daca nu rezolvi, misca mufa de la cablul de monitor si vezi daca se intampla ceva. S-ar putea sa fie stricat cablul.

| FoxGames explică:

Problema este ca nu stiu sa instalez drivere. Imi poti da un id de skype sa ma ajuti?