| 07gabriel07 a întrebat:

Mi-am cumparat un sistem souround 5.1 pentru pc si vreau sa il conectez la laptop.
Problema e ca laptopul are o singura iesire jack iar de la sistem vin 3. Cred ca e nevoie de ceva cablu sau adaptor. Va rog sa ma ajutati. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Pintilie_Daniel_1987 a răspuns:

Ai nevoie de asa ceva
https://m.emag.ro/......DTFYX3BBM/

| 07gabriel07 explică (pentru Pintilie_Daniel_1987):

Si ma gandesc ca, cu decodorul asta merge conectat si la tv nu?

| 07gabriel07 explică (pentru Pintilie_Daniel_1987):

Dar ceva cabluri totusi mai ieftine nu există mai ales că tv-ul nu are ieșiri optica. Tv-ul e un Samsung smart tv 2016

4 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Ai nevoie de un adaptor.Mergi in orice magazin de electronice si spune ca ai nevoie de un adaptor pentru a conecta boxele la laptop si ca au 3 intrari.Este un cablu care are 3 intrari si doar o iesire ( imi scapa acum cum se numeste )

| Enh_Robert_1992 a răspuns:

Sunt niste cabluri speciale facute pentru asa ceva mergi la un magazin de electronice gen flanco... si cauta acolo sa se potriveasca cu cele 3 care le bagi tu in sistem iar in capat are un singur jack ala esti perfect am si eu identic