| ardei795 a întrebat:

Mi s-a spart jumatate din ecranul de la tableta si trebuie sa o rotesc ca sa ma pot juca sau scrie etc. Nu e crapat dar are jumate din ecran alb cu tot felul de linii, puncte si pete negre, verzi, albastre si rosii. Are si niste linii paralele care se duc dincolo de spartura. Sunt neechidistante. Nu am nicio problema cu touch-ul. Imi puteti da niste sfaturi (pot sa remediez sparturile?). Numele tabletei e utok 1000D. Are 10 inch. Chiar acum scriu de pe ea.
Nu as vrea s-o vand pentru ca mi-a cumparat-o bunicul meu si tin foarte mult la el.

Răspuns Câştigător
| Kzx_Alyn_1998 a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci decat schimbat displayul, sa-ti dau un alt exemplu tie daca t-i se rupe incaltamintea o lipesti sau o schimbi! asta era un ex da cu tableta trebuie sa schimbi ecranul pe mine ma costa cred ca 100 lei cu tot cu montarea sa! SCHIMBA ECRANUL!

1 răspuns:
| ClimateZone a răspuns:

Ecranul la modeul asta costa mai mult decat tableta si nici nu prea se gaseste. Te sfatuiesc sa suni direct la utok.ro si poate sunt mai ieftine acum