| mara2 a întrebat:

Nu de mult nu stiu de ce nu imi mai merge cardul de date de 2 GB. Il am conectat in telefon su nu stiu de ce nu il citeste. Intr-o zi umblam pe el si din greseala am sters tot de pe card. Am incercat sa bag otul folosind cablul de date iar cand am ajuns la a 16 melodie s-a blocat tot de pe dekstop. Am dat reset. iar dupa nu a mai mers. L-am bagat in contact ( cardul ) in telefon. Am vrut sa verific memoria iar cand sa verific scria " No memory card found ". Ce inseamna asta? este stricat?

Răspuns Câştigător
| XpLoD_6585 a răspuns:

Formateaza cardul. Conecteaza telefonul cu cardul in el la calculator printr-un cablu de date. Daca mai ai ceva pe card copiaza in calculator, apoi dai click dreapta pe card si dai Format, Start, OK. Dupa formatare copiaza datele inapoi care le aveai pe card. Daca nu iti gaseste cardul in telefon pe calculator printr-un cablu de date incearca cu un Card Reader. Bafta!

1 răspuns:
| mara2 explică:

Multumesc