| NoName234 a întrebat:

Nu stiu cum sa pun windows 7 starter din italiana in romana, am vazut pe youtube cu windows update dar nu am pachetul de limba romana.Ce ar trebui sa fac sa il am?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Te duci aici si descarci limba romana:
http://www.froggie.sk/7lp32sp1.html
- Te duci pe bara verde de sus la
"download" si descarci Vistalizator.
(Download Vistalizator v2.51)
Instalezi "vistalizator", il deschizi si te duci pe "add languages", aduci fisierul descarcat cu limba romana, install.
- dupa ce termina, Restart.
- poti descarca Vistalizator si de aici:
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Vistalizator.shtml

6 răspunsuri:
| Si_Atatta_Stef_1999 a răspuns:

Iti dau eu ul link cu un Language Pack este un program (un fel de update) care nu strica nimic doar ca modifica 80% windowsul in romana (indiferent in ce limba e).

Linkul:
Acesta reprezinta un mic tutorial:http://www.computerica.ro/language-pack-windows-7-in-limba-romana/

Sper ca te-am ajutat. Funda?

Daca nu iti merge desi ar fi ciudat adauga-ma la Yahoo Messenger
ID: mc1stef

pentru a til rezolva.

Si te rog sa te uiti la intrebarea mea sa vezi daca stii sau sti pe cineva care sa-mi rezolve problema.

| stanly7 a răspuns (pentru Si_Atatta_Stef_1999):

Update la windows 7 starter?
No ***.

| Si_Atatta_Stef_1999 a răspuns (pentru stanly7):

Un fel de update nu chiar in sine update. Windowsul are un program de transformare a windowsului in alte limbi care arata ca un update acest program il gasesti si pe net.
Functiile de transformate se intalnesc de la Windows 7. Mai documenteazate si tu deoarece nu am zis ca reprezint un pudate doar ca arata ca un update.

| stanly7 a răspuns (pentru Si_Atatta_Stef_1999):

Eu zic ca tu ar trebui sa te mai documentezi si poate afli ca instalarea pachetelor lingvistice suplimentare utilizand windows update sunt valabile doar pentru versiunile ultimate si enterprise.(vista sau windows 7).
http://windows.microsoft.com/......ows-update
Stiu ca vrei doar sa ajuti dar te rog fi mai documentat.
In schimb vistalizator functioneaza si pe celelalte versiuni.
Incercat de mine pe windows 7 home.
O zi buna si continua sa ajuti prin raspunsurile tale.

| Si_Atatta_Stef_1999 a răspuns (pentru stanly7):

NUmi place sa jignesc eu ce am spus si in primul rand pa windows 7 home premium si windows 7 ultimate merg cel mai bine pachetele lingvistice la celelate mie mi se blocheaza dar lasa ca acu folosesc windows 8 e prea smecher.

| Si_Atatta_Stef_1999 a răspuns (pentru stanly7):

NUmi place sa jignesc eu ce am spus si in primul rand pa windows 7 home premium si windows 7 ultimate merg cel mai bine pachetele lingvistice la celelate mie mi se blocheaza dar lasa ca acu folosesc windows 8 e prea smecher.

Si in al doilea rand pentru windows starter exista un program asemanator cu un update dar in windows 7 cam toate seamana la fel si in priu rand le intalezi bine cu vistalizator