| OneTap a întrebat:

O placa video ASUS GeForce® GT 730, 2GB DDR3, 64-bit, e normal sa stea la constant la 50-55 grade cand nu fac nimic pe PC? Am pus aceasta intrebare deoarece cand joc CS:GO mi se blocheaza si in consola imi apare asta :
--- Missing Vgui material vgui/./vgui/icon_con_medium.vmt
--- Missing Vgui material vgui/./vgui/icon_con_low.vmt
0: Reinitialized 2 predictable entities

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Descarca te rog acest program https://www.malwarebytes.com/, instaleaza-l si da scan complet, apoi ne zici daca a gasit trojan sa miner, ca sa stim sa te indrumam in functie de asta ce sa faci.
Banuiala mea este ca ai primit un miner, pentru ca nu este normal ca placa video sa lucreze cand nu este folosita.
Se poate ca si coolerele ei sa numai lucreze...trebuie verificat si asta.
Dar fa mai intai ce te-am sfatuit, scaneaza cu acel program, este safe este considerat unul dintre cele mai bune anti-malware din lume...

| IAR a răspuns (pentru Simpatic):

Nu e bun link-ul ai pus o virgula in plus, asta e link-ul corect:
https://www.malwarebytes.com/

| OneTap explică (pentru Simpatic):

360 security nu este bun?

| Simpatic a răspuns (pentru IAR):

Corect!

| Simpatic a răspuns (pentru OneTap):

Din ce vad aici nu pare nimic trojan, nu stiu exact acei registri dar fa-le un backup si sterge apoi tot ce a gasit malwabytes ca nu ar fi conform.
PUP = potential unwanted program

| OneTap explică (pentru Simpatic):

Am sters tot de acolo si am reinstalat windows

| Simpatic a răspuns (pentru OneTap):

Si GPU (placa video ) tot lucreaza fara sa primeasca comenzi?
Daca face tot asa verifica sa nu fie mult praf pe coolerele sale sau daca acestea (acesta daca este unul singur) invarte.
Instaleaza un program care arata atat temperatura dar si cat la suta din GPU este utilizat!

| OneTap explică (pentru Simpatic):

De la 50-55 a scazut la 39, cand ma joc CSGO sau jocuri de genul acesta. Asa cand las PC-ul pornit urca la 1 MAX 2 % cu google deschis, dar daca il las pe desktop e 0%, deci pot spune ca am rezolvat problema.

| OneTap explică (pentru Simpatic):

De fapt daca ma uit mai bine si cu un Browser deschis sta la 0%

| OneTap explică (pentru Simpatic):

Iti multumesc pentru ajutor! Funda e ata!