| Polinco a întrebat:

Pe Facebook, când postez ceva pe profilul meu, la obțiunea de a edita postarea pentru a selecta cine să o vadă (ex: Prietenii, Prietenii prietenilo, Doar eu) nu am Public... Adică, când postez ceva nu o pot pune pe Public pentru ca nu o am optiunea de Public acolo, doar Prietenii prietenilor, doar e, etc. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

Salut. Ai încercat să te uiți la setările de confidențialitate? Poate că ai tot profilul setat să fie văzut doar de prieteni/prietenii prietenilor, de unde și faptul că nu poți seta punctual ca anumite postări să fie publice.

| Polinco explică (pentru Cristianne):

Îmi poți spune mai exact unde să dau?

| Cristianne a răspuns (pentru Polinco):

Nu mai știu să-ți zic exact-exact, dar trebuie să umblii pe undeva pe la setări, apoi la privacy settings. De acolo setezi ca postările șamd să fie publice. Scuze de răspunsul întârziat!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde ce an al nașterii (vârstă) ai declarat la înregistrarea contului. De obicei, când ai 13-14 an se întâmplă acest lucru. Pentru a-i proteja pe copii și adolescenti, cei de la Facebook au recurs la masuri suplimentare de precauție. Astfel, orice postare de-a lor e interzisă accesului pentru public, aceasta e vizibila unui numar restrans de utilizatori (doar prietenilor din listă).

"Am proiectat multe dintre funcții în așa fel încât să le reamintească cui distribuie elemente de conținut și pentru a le limita interacțiunile cu persoane străine. De exemplu, protejăm informațiile sensibile, inclusiv datele de contact ale minorilor, informațiile despre școală sau ziua de naștere, astfel încât să NU APARĂ la căutare unei audiențe publice!"

| oz_1736 a răspuns:

Instaleaza-l din nou. Poate, poate...