| Gabi7zu a întrebat:

. recent am instalat un program, BC WIPE si l-am folosit sa recuperez niste spatiu pe care l-am pierdut la o instalare anterioara de windows.. de atunci a inceput sa mearga windows`ul f greu..
CPU nu depaseste 10% si totusi stau 2-3 minute pana imi porneste windows. Pe langa asta mai stau 4-5 secunde sa imi deschida vre`un program sau vre`o freastra din explorer si cred ca problema este un process (SVCHOST) pentru ca primesc din partea windows`ului o notificare in care scrie "High Disk Usage". Aceasta problema a aparut imediat dupa ce am folosit BCwipe pe toate partitiile din calculator.
Sa fie asta de vina? ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc!

1 răspuns:
| Sihastrul a răspuns:

Dezinstaleaza programul cu Revo Uninstaller, reparare fisiere corupte http://tutorialiro.blogspot.com/.......html(daca ai vista, win 7). Apoi optimizarea pc-ului:
http://tutorialiro.blogspot.com/2012/05/optimizare-pc-123.html
Recuperarea spatiului sau a unei partitii se putea face cu mult mai usor.