| vvviper a întrebat:

Recent mi-am cumpărat un microfon (hama CS-461) şi nu îmi mi se aude de loc pe skype, dar pe facebook şi alte programe se aude perfect, aceaşi problemă am avut-o cu încă 2 perechi de căşti, la început am crezut că e de la pc-ul meu, dar apoi mi-am dat seama că e de fapt de la skype. Aştept răspunsuri cu rezolvarea problemei!

Fundă!

7 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Ti-ai dat seama corect laughing. Poate skype-ul nu este compatibil cu microfonul.

| vvviper explică (pentru MedionTcO):

Probabil, dar am incercat cu 3 microfoane, şi e aceaşi problemă.

| vvviper explică (pentru MedionTcO):

Pe cutie scria "Ideal for skype". rolling on the floor

| horseey a răspuns:

Nu uita sa alegi din skype microfonul. Exemplu in imaginea asta : http://imgur.com/A9FgbWV. Tu alege microfonul tau.

| vvviper explică (pentru horseey):

Microfonul l-am setat, dar nu se aude nimic, doar dacă suflu extrem de tare se aude foartee puţin.

| horseey a răspuns (pentru vvviper):

Click dreapta pe difuzorul din taskbar > Recording Devices > Click dreapta pe microfon > Properties > Levels > Volumul pe 85-100, Boost-ul pe 10-30dB, incearca pana se aude bine.

| vvviper explică (pentru horseey):

Volumul era la 100, iar boost-ul l-am dat pe 30, dar abia se auzea.