| BlackAndWhit3 a întrebat:

se intampla ceva daca pun un procesor celeron pe o placa de baza care suporta doar pentium4? se arde sau pateste altceva?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Nu pateste nimic doar ca nu iti da semnal video placa de baza in caz de nu suporta procesorul.

| BlackAndWhit3 explică (pentru Kylexy):

Eu am o placa de baza Asus ipibl-lb si suporta quad core si core 2 duo iar eu am un pentium-dual core si imi era frica sa nu pateasca ceva procesorul sau placa de baza.

| Kylexy a răspuns (pentru BlackAndWhit3):

Nu pateste nimic daca iti suporta quad core nu pateste nimic nici placa nici procesorul ti-am raspuns mai sus nu are iesire video

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat