| Adryan28 a întrebat:

Tocmai mi-am achizitionat o placa video nVidia GeForce 9800GT 512mb 256biti care are mufa de alimentare cu 6 pini, la ea am mai primit un cablu de alimentare molex cu doua mufe. Intrebarea mea este: Acele doua mufe de la molex trebuie sa le conectez pe ambele la cele doua mufe de la sursa, sau trebuie sa conectez doar unul?

2 răspunsuri:
| sdhashsah a răspuns:

Sursa ta nu are direct mufa de 6 pini pentru placa video fara sa mai folosesti adaptorul pe care ti lau dat ei

| Adryan28 explică (pentru sdhashsah):

Scuze... dar nu iti pot intelege raspunsul. Eu m-am referit ca placa video are o mufa cu 3+3 pini suprapusi, adica 3 sus si 3 jos. iar cablul molex care are 6 pini iese cu 2 mufe ca la sursa. Eu am intrebat daca trebuie neaparat sa pun in cele doua cabluri de la molex care iese din placa video, la doua mufe din sursa. Sau trebuie sa leg doar un cablu de la molex la un singur fir de alimentare de la sursa? Asta am intrebat.