| krt0f1oR a întrebat:

Unui amic i-a dat BSOD pe windows 10 cu eroare "UNMOUNTABLE BOOT VOLUME", mentionez ca are windows-ul băgat pe un ssd WD green 120gb m.2 si mai are un hard WD Blue 1TB, i-a aparut BSOD in timp ce se juca si asa apare mereu.Cand incearca sa reinstalarea windows-ul merge foarte greu pc-ul, chiar dacă are ryzen 3 1200 si gtx 1060 3gb 8gb ram 2400mhz.Pc-ul este luat de putin timp.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca-i dus SSD-ul! Mai poti verifica si memoria RAM. In rest nu mai poate fi altceva.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a stricat sectorul de boot. Incearca asta: http://bit.ly/2SDVYOA Daca nu, schimbarea SSD-ului este singura solutie.

| krt0f1oR explică (pentru Salontanul):

Am incercat, nu merge.Se misca foarte greu cand vreau sa bag windows-ul

| krt0f1oR explică (pentru Salontanul):

Nu pot formata sau sterge partitiile.nici cu cmd si dispărut nu merge.ma indoiesc ca e stricat ssd-ul

| Salontanul a răspuns (pentru krt0f1oR):

Inseamna ca-i dus SSD-ul! Mai poti verifica si memoria RAM. In rest nu mai poate fi altceva.

| Constantin_Alexandru_1992 a răspuns:

A mai patit si un prieten... dupa ce instala windowsu si driverele dadea restart la pc/laptop si dadea eroarea asta, uneori si alte errori tot in panou ala albastru, cred ca e de la pc sau laptop e cv stricat in el
incearca sa il duci la un service si arata le eroarea