| LoveIsLove4Ever a întrebat:

voi ce alegeti dintre : MSI nVidia GeForce GT 630 si Asus AMD Radeon HD 7750. funda raspunsului argumentat

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

7750 e de cel putin 2 ori peste gt 630. Iar consumul de energie e cam egal.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Tu esti sigur?
argumenteaza. fami o comparatie intre cele 2. din cate am vz MSI NVIDIA e mai favorita. argumenteaza si dau funda

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Sinmplu. Nu bat tastrtura sa argumentez. Am atatea raspunsuri pe pu date de m-am satrurat sa rgumentez la fiecare in parte, sa-i demostrez. Daca vroiai argumentare, te ajuta internetul.
Mai bine puneai sa argumenteze cei cu msi cum zici tu. Pentru ca aici pe TPU unii stiu, unii nu stiu, si cei mai multi isi dau cu parerea, fiind paaleli.
Retine, nu degeaba exista acele raspunsuri castigatoare, acel rank si raport rasp castigatooare/total raspunsuri in fiecare profil de pe TPU!

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

1160 de funde! mamama pai eu am abia cateva :-) ok. acum ai 1161 de funde. :-)

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Sc scrie uneori, doar ca stiu ca in 80% din cazuri bat de pomana, ca ulterior sa vad tot aici cum se plang ca le merge greu x si y...
La 7750 iti recomand varianta cu gddr5 http://bit.ly/JYMZmy

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Chiar daca se plang ca nu le merge poate nu au cumparat ce leai recomandat si au mintit. luanduma dupa numarul tau de raspunsuri, intrebari si funde deduc ca tu ai ceva facultati. bine. pot sa ma insel. poti fi un copil supradotat sau un om matur cu facultate.

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Asta nu e treaba mea. Mai e si treaba lor. Nu degeaba recomand eMAG. Daca nu le convine, au 30 de zile la dispozitie sa returneze produsulwinking. Nu mai conteaza treaba cu raspunsuri, mereu gasesti adepti dar si persoane contra.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Ai dreptate si eu prefer eMAG. dupa parerea mea sunt cei mai buni. ma bucur ca nu sunt singurul care crede asta... dar la intrebarea asta ai un raspuns : http://www.tpu.ro/......-o-placa/. daca ai timp... iti dau si funda.

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

MSI nVidia GeForce GT 630.Succes

| Sn4k3 a răspuns:

Eu am MSI nVidia GeForce GT 630 si pot sa ma joc orice joc cu ea dar nu la cerinte maxime. Iti spune si cum unele jocuri. E tare!

| LoveIsLove4Ever explică:

Mentionez ca am o sursa de 450W, 4GB RAM si 3, 6 GHz CPU

| ursey a răspuns:

Eu am tot nVidia GeForce GT 630 dar de la gainwoard cauta tot de la gainward sau Asus MSI e o firma slabuta pica repede pentru jocuri este foarte buna am win7x64 si joc aproape toate jocurile in format 3D stereoscopic merge perfect la rezolutie 1920x1080

| Ionut_Sergiu_1993 a răspuns:

Asus AMD Radeon HD 7750 este peste 630, 7750 se incalzeste ceva mai tare dar are performante mult mai bune decat acel 630,

Daca esti dispus sa platesti ceva mai mult poti incerca un R7770-PMD1GD5