| AleexTPU a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un router wireless si are cap. 150mbps, cablul meu de internet are viteza de 100mbps. Routerul functioneaza cu cablul de 100mbps?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca ai abonamentul de 100, nu ai cum sa-ti mareasca viteza la 150.

| cristimihailov a răspuns:

In wireless va merge cu 150. Putin probabil, pentru ca sunt obstacole si alte interferente. Dar ma rog, asa suna teoria.

Pe internet va merge cu limitarea pe care o ai. Teoretic poate merge pana la 100 mbps. Iarasi, putin probabil.

Stai linistit, oricum nu vei depasi niciodata 80 mbps.

| owneriest a răspuns:

Va functiona dar nu cu 150mbps ci cu limita de pina la 100mbps

| XxAlexXx2000 a răspuns:

Orice ar fi posibil dar nu prea cred s-ar putea sa mearga tot cu 100mbps!