| NemNUZ a întrebat:

vreau sa imi cumpar un telefon, prima data am vrut sa imi cumpar su Samsung Galaxy S3 dar am un prieten car are unul si vrea sa il vanda si sa isi cumpere un Iphone 5 si acum sunt derutat, sa imi cumpar un iphone 4S sau Samsung Galaxy S3 (Iphone 5 nu imi cumpar deoarece e enooorm de scump )?

8 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Nu iti lua iPhone 5 pentru nimic in lume straight face ia-ti Samsung galaxy s3winking

| Rrrr a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S3.Din punctul meu de vedere este mai bun.Si memorie mai buna, bateria dureaza mai mult, Androidul este mai bun decat iOS.
Uite diferentele: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4238

| vlady434 a răspuns:

Salut! Eu iti spun din proprie experienta.Varul meu are un S3 si pana acum merge foarte bine, si la jocuri, si pe net, si la aplicatii. Chiar vreau si eu sa-mi iau unul.La mine in oras(Craiova), a fost o expozitie IT si aveau si cateva telefoane noi.Am vazut un Iphone 5 si un reprezentant care era cu el si l-am incercat.Iti spun, am stat vreo 3 minute sa intru pe o pagina de internet 3G cu Chrome.
Mi s-a blocat de cateva ori in timp ce ma jucam, si bateria tine foarte putin. In 5 minute am consumat 20%. Eu iti recomand sa cumperi un S3, nu degeaba un cotidian din New York, l-a numit cel mai bun smart din lume.
Sper ca te-am ajutat.

| BreeTPU a răspuns:

Vezi ca sunt multe reduceri in aceasta perioada http://www.bree.ro/reduceri.php

| Alberto97 a răspuns:

Samsung galaxy S3 e mai bun iphone 4 e numa numele de el

| johnnyMe a răspuns:

Probabil prietenul tau vrea sa fie cool!
Dupa o saptamana pe iphone o sa il vanda si o sa revina la s3!
Eu am avut multe telefoane, am fost inacntat de iphone pana am descoperit Samsung s2...acum am s3 si pot sa spun ca nu am fost multumit de nici un telefon cum sunt multumit de acesta!
Nu e ca sunt fan Samsung, dar androidul e cu 2 clase peste ios!
Nu as mai putea sa stau cu jailbreak, cyndia si cu itunes si sa caut computer sa il deblochez..etc!

| TheMLG a răspuns:

Diferenta dintre iphone 5 si 4s eenorma, iar 4s e mai bun ca s3. Ios e mai simplu de utilizat... Cpu e mai bun la iphone 4s, haterii sunt hateri. Eu ti-as recomanda iphoneul.dar google play are mai multe jocuri. In schimb, poti face jailbreak la iphone si iti da multe avantaje.da-mi mesaj daca te intereseaza.

| deaaAndreea a răspuns:

Pai gandeste-te la caracteristicile fiecaruia. s3 este mai mare iphone e mai mic uite aici niste videouri in care poti vedea ce stie s3. http://www.samsung.com/global/galaxys3/media.html
samsungul s3 dupa parerea mea este mai bun( mai destept)...intreaba-ti prietenul dc vrea sa schimbe s3 cu iphone 5!