| Dardari_Amro_1993 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa imi iau alt windows, si nu stiu pe care sa aleg (il vreau pentru gaming, nu alt ceva), ce windows imi recomandati?
Xp sau windows 7, si ce versiune, adica Windows Last XP, windows XP ultimate / premium.
si va rog, specificati motiv`u, FUNDA!

10 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Windows 7 ultimate.Jocurile mai noi nu ruleaza pe XP.

| RawGrey a răspuns:

Pentru gaming Windows 7 Ultimate este cel mai potrivit. XP-ul deja este demodat si jocurile incep sa mearga mai greu pe el si este mult mai incet. Majoritatea jocurilor noi aparute cer la setari minime windows xp iar la setari maxime windows 7 ultimate! Un an nou fericit!

| r0b3Rt03 a răspuns (pentru RawGrey):

Daca joci jocuri mai vechi adica nu sa ea directx 12 iti recomand xp, si depinde si de resurse daca ai multi poti sa incerci un 7 home premium. Sper ca ti-am fost de ajutor

| bugativeyRO a răspuns:

Depinde,,, dacă vrei să te stresezi cu mai multe erori XP, dacă vrei să te enervezi cu o singură eroare ( application has stop working ) atunci 7 tongue

| Hasss a răspuns (pentru bugativeyRO):

rolling on the floor) da sa stii ca eroarea "aplication has stop working" este si la exp doar ca se numeste "Don`t send" laughing

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Windows 7 Ultimate e cel mai bun iti merge la toate jocurile nu se blocheaza eu am Windows 7 Ultimate de 3 ani si nu mi-s-a stricat xp si vista se stric repede eu iti recomand Windows 7 Ultimate apropo Windows 7 Premium nu e bun windows 7 ultimate l-a invins pe home premium iti recomand windows 7 ultimate sau windows 8! Funda! Va rog! apropo Windows 7 Ultimate merge la toate jocurile. Funda! Va rog!

| SampLe a răspuns:

Windows 7 cred big grin, de ce? e mai conformant, si mai bun, vista este jumate din design`u de la 7, si jumate bugurile din XP.

| Dardari_Amro_1993 explică:

Alte raspunsuri?

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns (pentru Dardari_Amro_1993):

Ma Windows 7 Ultimate e cel mai bun iti merge la toate jocurile nu se blocheaza eu am Windows 7 Ultimate de 3 ani si nu mi-s-a stricat xp si vista se stric repede eu iti recomand Windows 7 Ultimate apropo Windows 7 Premium nu e bun windows 7 ultimate l-a invins pe home premium iti recomand windows 7 ultimate sau windows 8! Funda! Va rog! apropo Windows 7 Ultimate merge la toate jocurile. Funda! Va rog!

| Dardari_Amro_1993 explică:

Alte raspunsui?