| Fidec a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa video. e Placa mea de baza se numeste ASUS P5QPL-AM. Ce placa video imi recomandati sa-mi mearga pe aceasta placa? Ofer funda!

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Pai toate placiile video pci express merg pe acea placa de baza
1.Ce procesor ai?
2.Ce sursa ai?
3.Ce buget ai?

| Fidec explică (pentru Me2):

Am Intel dual core de 3.0 iar sursa e de 450

| Me2 a răspuns (pentru Fidec):

Vreau numele complet al procesorului, si sursa ce brand e? Daca nu stii deschide capacul carcasei si uitate pe ea, ce buget ai?

| Fidec explică (pentru Me2):

Acum nu sunt la mine acasa sunt in alta parte nu pot sa iti raspund exact. Iar bugetul undeva la 300 350 ron

| Me2 a răspuns (pentru Fidec):

Fa un efort si ia 7750 cu ddr5, mai jos de atat ai 6670 la 350 lei dar e mai slaba cu 65-70% deci nu merita
http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-hd-7750-1gb-ddr5-128-bit-v2/

| Criterion a răspuns:

Iti recomand Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 1GB, GDDR5, DVI, HDMI, PCI-E, racire activa. Iata sepecificatiile: capacitate memorie (MB):1024; Tip memorie:GDDR5; BUS memorie (biti):128; Frecventa memorie (MHz):5000. Face fata la majoritatea jocurilor actuale.Iti trebuie insa o sursa de minimum 400W.Succes!

| Valyy06 a răspuns:

Salut! Eu am RADEON GRAPHICS HD 6470M 1 GB si e foarte buna, iti recomand.Noroc!