| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Vreau sa-mi cumpar RAM, Procesor, Placa de baza si Placa video. Am aproximativ 10 mil.(1000 lei). Decat de astea am nevoie momentan. Vreau sa ruleze jocuri gen GTA 5, CS:GO, Minecraft cu setari bune. PS: Cine se pricepe.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru GTA 5 numai placa video se apropie de suma asta...

| EnvyU a răspuns:

La banii tai si la cate vrei sa cumperi, e aproape imposibil pentru ce vrei sa joci. Ai putea sa incerci sa le iei la second hand, ai putea gasi componente bune la second hand.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Cu banii astia nu ai nici o sansa sa iti mearga Gta 5, doar la rezolutia cea mai mica. Ca sa iti mearga gta 5 iti trebuie un i3 de 5 milioane plus 8gb de ram care costa 2 milioane jumatate, o placa de baza care sa te tina, 3 milioane si o placa video Gt 730 de 4gb de 4 milioane. cu piesele astea o sa iti mearga Gta 5 la rezolutie Hd si la medium la cel putin 60 de fps-uri. deci mai strange vreo 4 milioane si dupa aceea ia-ti piesele de care ti-am zis eu daca vrei sa iti mearga toate jocurile pana in 2014 la setari peste medium.

| Kampion a răspuns:

Pot sa iti faci un wish list pe pcgarage.ro, sau poti sa iti gasesti chiar un wish list pe acest link http://www. pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/

| JohnyMoga a răspuns:

Iti trebuie mai mult de 1000ron sa poti sa-ti iei conponente bune grafice