| CristiAndrei28 a întrebat:

vreau sa-mi iau un laptop cu procesor i3 si vreau sa-mi spuneti voi cum aleg placa video integrata sau dedicata? multumesc

Răspuns Câştigător
| AndreiTN a răspuns:

Alege o placa video dedicata, daca nu vrei sa ai probleme in jocuri si in vizionarea videoclipurilor pe diferite site-uri la calitate mare! Succes.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall! uite ce e... iti voi raspunde pe scurt... procesorul Intel core i3 nu e f. performant dar merge! placa video poate fi oricum! daca vrei laptopul pentru net facebook office, programe etc mergge oricum. dar daca il vrei pentru jocuri iti trebuie la detalii low macar placa dedicata Intel hd graphics. spune un buget si iti spun eu un super laptop. da mai multe detalii. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acer aspire es571 g. la 1600 lei. cu ecran hd si placa video nVIDIA geforce. vei avea jocuri la detalii medium sau chiar medium spre high! FUNDAAA?