| Flr_Florin_1997 a întrebat:

Vreau sa vad si eu un film, dar nu imi place cum se vede..Se vede intre doua dungi negre
Cine imi spune si mie cum sa fac aspectul ratio la 4:3 va rog

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca filmul e stocat offline, pe hard, din player-ul video pe care il folosesti poti schimba dimensiunea imaginii din 16:9 in 4:3. Daca filmul e online, numai in cazul in care dezvoltatorul site-ului care il gazduieste a pus optiuni de modificare a dimensiunii ecranului, doar atunci poti vedea filmul pe tot ecranul.

| Flr_Florin_1997 explică (pentru dannyel86):

Multumesc pentru raspuns!, Dar daca sunt optiuni, cum fac?

| dannyel86 a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

In coltul imaginii cu film sau sub acesta, poate exista un buton cu setari care sa cuprinda si posibilitatea de schimbare a modului de vizionare. Sau sa apara chiar dimensiunea (16:9) pe film si, apasand pe ea, sa se schimbe in 4:3.
Daca nu gasesti asemeanea setari, inseamna ca filmul se poate urmari doar la modul de imagine afisat (16:9).