| Flr_Florin_1997 a întrebat:

Cum fac rezolutia pe 4:3 la un film? Se vede intre doua dungi negre.
Va rog sa ma ajutati... dau Funda!

12 răspunsuri:
| J3nnif3r a răspuns:

Sunt unele filme care asa iti vor aparea si, cel putin pe laptop/pc nu ai ce sa le faci. La tv ai un buton din telecomanda la majoritatea televizoarelor care iti permite sa modifici rezolutia.

| Mihaella111 a răspuns:

Daca filmul este descarcat si il vizionezi in BS.Player apesi pe litera A pana ajungi la Anamorphic ar trebui sa iti apartea dreapta a ecranului!

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Mihaella111):

Daca te uiti pe Bs.player dai acolo la Raportul imaginii de la original la 4:3

| Flr_Florin_1997 explică (pentru GolopențaAdrian):

Si daca ma uit pe net, cum fac?

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

La net cand te uiti acum depinde de player unele au altele nu dar ca sa faci sa se vada mai lat trebuie sa schimbi rezolutia ecranului pc-ului mai mare adica daca ai Windows 7 o schimbi la 1336

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

De fapt este 1366 by 768 True Color(32biti).

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

Scuza-ma la filme pe net ca sa fie mai lat trebuie mai mica rezolutia ecranului la 1024 by 768 True color(32biti)

| Flr_Florin_1997 explică (pentru GolopențaAdrian):

Inteleg. Dar eu vreau sa se vada mai inalt, sa nu-mi mai apara dungile alea negre sus si jos... Stiam ceva cu sagetile tastaturii sa-l faci, dar nu mai stiu cum

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

Pai ca sa se vada mai inalt trebuie sa faci ce ti-am zis dar cu sagetile nu stiu cum sa fac sa dispara dungile ca si eu am avut problema de genul la Vlc media player

| Flr_Florin_1997 explică (pentru GolopențaAdrian):

Am incercat, dar doar imi schimba icoanele de pe dekstop... filmul tot asa se vede

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

Eu ti-am zis ca trebuie sa schimbi rezolutia de la pc adica dai pe click stanga la Screen Resolution pe Advanced settings si da pe List al modes si acolo dai la 1024 by 768(32biti) si acolo se va inalta imaginea facandu-se mai mare

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Flr_Florin_1997):

Vad ca mi-ai dat cerere pe facebook