| mafiotulnumberone a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce windows 7 imi merge:
Procesor: Celeron 3.06 Ghz
Placa video: 128 mb
RAM: 1 GB
HDD: 100 GB

PS: Eu nu vreau pentru jocuri super de ex Assassin's Creed sau Gta 4 sau etc(nu cred ca imi merg) eu vreau doar pentru metin,cs si minecraft, daca imi va merge jocurile daca imi voi baca 7.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici unul. Cu 1 GB de memorie stai linistit pe XP. Nu te lua dupa toti papagalii care habar n-au ce spun. Daca iei si te uiti la cerintele jocurilor, foarte multe care merg cu 1 GB pe XP au specificat expres minim 2 GB de RAM pentru W7.

| Word89 a răspuns:

De rulat o sa-ti ruleze binisor, dar sa nu te astepti sa te poti si juca sau sa deschizi mai multe aplicatii. Pentru a rula in conditii optime ai nevoie de minim 2 gb rami.

| FullDMG a răspuns:

Salutare!
Cred ca iti merg toate versiunile, dar ti-as recomanda Home Premium sa folosesti happy. Bafta!

| mafiotulnumberone explică (pentru FullDMG):

Multumesc pentru parere! Dar, unde pot gasi Windows 7 Home premium sp1 x32 bit?!

| FullDMG a răspuns (pentru mafiotulnumberone):

Apelezi la un prieten, sigur gasesti unu mai descurcaret sa-ti faca rost de windows tongue.

P.S ~ Jocurile precum metin2 sau cs, vor merge decent zic eu pe Home Premium happy. Bafta!

| Ionut711 a răspuns:

Salut,iti merge sigur windows 7 da sa fie cu 32 bit ca daca vrei sa iti ei cu 64 iti va cere 4 gb ram.pa