| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Am o nedumerire si as vrea sa ma lamuriti si pe mine daca se poate. Vreau sa stiu daca cu un adaptor wireless pot sa imi stabilesc propria conexiune la internet si sa o accesez tot timpul, de oriunde sau mai am nevoie de altceva pe langa...? Ca nu prea inteleg...

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Adaptorul wireless este pentru ca nu ai placa de retea wi-fi in calculator! El doar capteaza semnalul care vine din router! Deci daca esti in zone cu wireless cu adaptorul captezi semnalul si ai internet. Daca nu esti in zone cu wireless nu ai internet.

| Mockingjay a răspuns:

Eu as vrea sa imi instalez o conexiune wireless, cum fac, de ce am nevoie?