| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa imi spuneti daca sunt compatibile aceste componente si daca sunt suficient de bune pentru urmatorii 3/4 ani in gaming (in mare parte cs go doar dar nah) si pentru cunoscatori cam cu cate fps-uri ar merge cs go-ul?

Sursa Corsair VS Series CP-9020098-EU, 650 W, PFC Activ, ATX 2.31, 12 cm fan, Negru

Placa de baza Gigabyte GA-B85M-D3H-A, Socket 1150

Placa video GIGABYTE GeForce® GTX 960 OC, 2GB GDDR5, 128-bit

Procesor Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

Memorie HyperX FURY Blue 8GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Carcasa Segotep Chariot TF, ATX Mid Tower, fara sursa, Negru

HDD Toshiba DT01ACA 1TB, 7200rpm, 32MB cache, SATA III

Multumesc, dau funda!happy

15 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Am in mare aceeasi configuratie, placa de baza asemanatoare, tot B85 de la Gigabyte, i5 4460, 8GB Ram DDR3 1600Mhz CL9, dar am GTX 960 4GB si am dubii chiar pe urmatorii 2 ani xD

| syd a răspuns:

De ce nu iti faci o configuratie pe skylake?

| MariuS88c explică (pentru syd):

Si anume ce sa fac? i3-6100 pentru mine nu este nu stiu ce mi se pare chiar destul de slabut... nu depasesc bugetul acesta deci nu prea am cum.

| syd a răspuns (pentru MariuS88c):

Uite asa: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1928324/
Nu stiu care e bugetul tau. O alta chestie ar fi sa astepti pana se ieftineste GTX 1070 si poate sa mai strangi niste bani pana atunci

| MariuS88c explică (pentru syd):

Frumoshappy chiar imi place sincerhappy nu m-am prea gandit sa fac cu skylake... ma gandeam ca va iesii un pret aproape dubluhappy.
Doar am o nedumerire... ma va tine macar 3 ani acest pc pentru cs go? nu de alta dar eu pentru csgo vreau mai mult calculatorul doar. in supreme/global cam greu cu 30 fpsuri acumlaughing

| MariuS88c explică (pentru syd):

Frumoshappy chiar imi place sincerhappy nu m-am prea gandit sa fac cu skylake... ma gandeam ca va iesii un pret aproape dubluhappy.
Doar am o nedumerire... ma va tine macar 3 ani acest pc pentru cs go? nu de alta dar eu pentru csgo vreau mai mult calculatorul doar. in supreme/global cam greu cu 30 fpsuri acumlaughing
placa video am uitat sa te intreb, 4gb memorie? eu stiam ca ajut mai mult pentru cei care sunt youtuberi.

| syd a răspuns (pentru MariuS88c):

Eu nu joc CS:GO, dar din cate stiu nu are cerinte mari. Si nu cred ca o sa se faca schimbari prea radicale din punct de vedere al graficii jocului in urmatorii 3 ani. nu am inteles ce vrei sa intrebi de placa video

| syd a răspuns (pentru syd):

Daca vrei, poti sa nu mergi pe skylake si sa ramai pe haswell: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1928514/
si configuratia pe care ai postat-o tu e la fel de ok pentru CS:GO. alegerea o faci tu, si daca ai posibilitatea, ti-as recomanda sa discuti si cu un profesionist inainte sa dai comanda

| MariuS88c explică (pentru syd):

Imi este ok si pe skylakehappy
referitor la placa video ma refeream ca daca nu stii cumva diferenta dintre 2gb si 4 gb? ce diferente face in joc? sau altele?

| syd a răspuns (pentru MariuS88c):

Ar trebui sa fie cu ceva mai buna varianta de 4gb decat cea de 2gb. dar nu te astepta la o diferenta prea mare. oricare din cele doua duce CS:GO fara probleme, cu tot cu recording sau streaming

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Sunt compatibile 100%! big grin

| MariuS88c explică (pentru EmanuelEmy7):

Ok happy multumesc, ce parere ai sunt bune pentru urmatorii ani? ma vor tine sau sunt bune doar pentru un an de acum?happy

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru MariuS88c):

Daca nu il incarci cu multe programe inutile si jocuri care sa-l suprasolicitie, cu siguranta da!

| MariuS88c explică (pentru EmanuelEmy7):

Jocuri sincer de jucat am sa joc cs go mai mult si world of warcraft dar foarte rar.

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru MariuS88c):

Ok!