| xXTheStigXx a întrebat:

Salut utilizatori TPU

o intrebare care ma macinat cam vreo 20 min am so vo pun :

daca iau un laptop cu linux pot sa il dezinstalez si sa instalez windows 7?

sa zicem ca iau un Acer care am vazut ca are cele mai multe laptopuri cu linux.

as putea dezinstala linuxul sa instalez windows 7? sau acesta n-ar fi compatibil?

Astept raspunsurile voastre

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Poti sa instalezi ce windows vrei. Unele au setatate anumite versiuni, dar poti modifica din bios.Ps pentru net, este mult mai bun linux-ul!

| xXTheStigXx explică (pentru ROB3RT89):

Daca ar fi sa-mi iau nu as sta pe net decat jumate din timpul petrecut pe el in rest ar fi jocuri gen mass efect 3 prototype1 si 2 cs din asteabig grin

| jhonny999 a răspuns:

Instaleaza fara retinere Windows 7 este compatibil pe orice Laptop sau Pc care are peste 1GB Ram

| jhonny999 a răspuns:

Daca nu te-ai hotarat ce laptop sa cumperi, iti dau un sfat, cauta un Laptop care beneficiaza de tehnologia Ice Cooler. caci cel mai mare dusman al Laptopurilor este temperatura.

| maryusmono a răspuns:

Salut, un Acer am si eu si este foarte bun. De trei ani nu am avut nicio problema cu el.

Poti pune windows 7 pe orice Acer dintre urmatoarele : http://bit.ly/T6k9Tw

| SkizoMetal a răspuns:

Păi, cu laptopul meu cam aşa a fost, doar că e Asus. Oricum, a durat foarte mult, dar cu Windows 7 sigur merge.

| xXTheStigXx explică (pentru SkizoMetal):

Deci windows 7 ar fi compatibil nu?

| SkizoMetal a răspuns (pentru xXTheStigXx):

În general, da. thinking

| RoFilmeOnline a răspuns:

Intreaba daca e Free OS. Sunt multe laptopuri pe care le iei din magazin cu linux instalat dar accepta si windows vista/7