| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi in cat timp invatati 4 pagini(A5)adica nu sa repetati, sa invatati!? Va rog specificati clasa.

9 răspunsuri:
| florinxD a răspuns:

2 ore tongue. clasa a 8-a

| Giinger a răspuns:

O ora cred. -clasa a noua-bafta!happy

| SindyR a răspuns:

Cam o ora sau jumatate de ora. Anul 1 facultatebig grin! Bafta!

| MariaO a răspuns:

Daca e ceva care chiar trebuie invatat pe de rost 1 ora, daca vreau sa retin doar idei pe care le pot inflori eu, 30 de minute. (clasa a11a)

| KittyHHk a răspuns:

Depinde si de materie... dar in general imi ia in jur de o ora, ora si ceva... si sunt clasa a XI-a

| Autumnfeelings a răspuns:

30-40 minute (clasa a-6a)

| blackrose7911 a răspuns:

Depinde ce trebuie sa invat.Cred ca o ora in medie. Omul nu poate retine decat o informatie la fiecare 30 secunde(asta asa ca si curiozitate si sa-ti faci o idee cam cat ar trebui sa-ti ia). Succes, oricum!(clasa:8).

| eusituimprnoi2 a răspuns:

A5 e ala mic nu? 15 min -cls 8

| fabulos14 a răspuns:

1 ora