| Mary1905 a întrebat:

Hei am o interbare pentru copiii de clasa a 4-a. Voi cum invatati la istorie si geografie? Repetati acea lectie pana va intra in cap? Sau cum? Dau funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Sper ca nu te superi ca iti raspund eu, care am terminat clasa aceasta acum 10 ani. Cand eram in a 4-a si chiar si in clasele mai mari citeam lectia o data cu atentie. Dupa aceea citeam cate 2-3 fraze si incercam sa le memorez. Faceam asta pana terminam lectia. Dupa aceea, incercam sa reproduc tot, iar daca reuseam, mai citeam o singura data lectia asa de final. A doua zi inainte de ora mai aruncam un ochi in caiet. Lectiile la istorie si la geografie in scoala si in liceu sunt foarte usoare. Daca alegi o facultate in domeniu, atunci devine totul mai dificil.