| MaxKiller911 a întrebat:

Voiam sa va intreb ceva despre cooler-ul stock cu care vine AMD FX-6300 : raceste bine procesorul? Pe mine nu ma intereseaza zgomotul, ci doar racirea...si daca ati stii cate rotatii are acesta big grin.

1 răspuns:
| VladPătrașcu a răspuns:

Raceste destul de bine dar nu e indeajuns. La 6 nuclee trebuie sa mai ai pe langa in unitate vreo trei ventilatoare neaparat: unu in fata unu in spate(fara ala de sursa) si unu in lateral fara astea nu faci nimic, daca ai carcasa antica iti recomand un Raidmax TORNADO dar depinde si ce placa de baza ai ca sa se potriveasca in interior(e destul de lata) are cam 70 cm apx