| MaxKiller911 a întrebat:

Procesorul AMD FX-6300 vine cu un cooler stock? Daca da,cum se descurca? Daca nu, credeti ca imi pot pune un cooler ales de mine pe el cand asambleaza PC-ul (eu iau PC-ul de pe Mediadot ).

6 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare!

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| LeMike a răspuns:

Toate procesoarele noi vin cu un cooler stock, coolerele stock se descurca destul de bine dar pentru performante mai bune ia-ti un cooler after-market.

| MaxKiller911 explică (pentru LeMike):

Asa ma gandeam si eu...tu ce crezi sunt suficiente 4-5 coolere pentru racirea unui PC Gaming?

| LeMike a răspuns (pentru MaxKiller911):

Da sunt peste suficiente, trebuie doar sa ai un wire-management bun si o sa fie bine.

| MaxKiller911 explică (pentru LeMike):

Mai am o intrebare, crezi ca merita sa iau aceasta carcasa cu sursa incorporata?
http://www.mediadot.ro/carcase/carcasa-rpc-cpcs-ml050b2-at01a-500w

Sau iau una normala cu sursa separata?

| LeMike a răspuns (pentru MaxKiller911):

Este si asta destul de buna, da eu zic sa iti gasesti una care sa aiba loc pentru sursa jos nu sus ca sa ai un airflow mai bun.winking