| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, vreau sa cunpar un display de la gsm company Bucuresti de pe olx si are cativa pixeli morți, ce ziceti merita sa-l cumpar de la ei? Nu o sa am probleme?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-l vand la pret de SUB 50 lei, atunci poate merita.
Insa, dupa catva timp, pixelii morti se vor inmulti si ar putea ca ecranul sa devina inutilizabil.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Bula):

E display de s20 ultra cu punct negru

| Bula a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

La ce pret?

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Bula):

550 lei cu tot cu montaj

| Bula a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Mult, pentru un display cu problema.
Intr-un an se poate defecta complet.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Bula):

Pai unul perfect e 1000 lei e wqhd 120 hz de aia costa atat

| Bula a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Daca le spargi, atunci e mare diferenta.
Daca nu, cel defect nu te tine mai mult de un an si trebuie schimbat iarasi.

| Wr3nch a răspuns:

Daca deja are pixeli morti nu merita cumparat. Aia devin mai vizibili pe parcurs.

| literallythesamebruh a răspuns:

Îți recomand să nu-l cumperi decât dacă ai nevoie neapărat de un display, pentru date și mai știu eu ce. Acei pixeli morți vor afecta drastic display-ul după o anumită perioadă.