| NicaAlex1983 a întrebat:

Salut, vreau sa dau flash la un root pentru telefonul meu insa cand intru in recovery n-am card sd si nu gasesc fisierul zip. Si am incercat de pe calculator cu Sp Flash Tool doar ca root-ul n-are fisier scatter.
Ce pot sa fac?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi frumos la pravalie, cumperi un card de memorie (micro SD) de 2-4 Gb, copiezi fisierul de bios pe el (direct pe radacina! ), bagi in telefon, opresti si repornesti telefonul din butonul Power si incarci biosul.

Degeaba sa copiezi in memoria telefonului, de acolo se sterge TOT la resetare fabrica sau la rescrierea BIOSULUI!