| DubStepLooL a întrebat:

Salut.Vreau sa imi construiesc un PC si am cateva piese in cap dar nu stiu care dintre acestea sunt mai bune.Si daca stiti altele mai pune la acelasi pret puteti sa imi lasati un link(eu dintre acestea as alege amd si radeonul). Mentionez ca, calculatorul il vreau pentru gaming
Procesor:AMD FX-6300 sau Intel Core i3 3240
Placa Video:Gigabyte GeForce GTX 650 sau Gigabyte Radeon R7 260X

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

FX-6300 e energofag rau, mai bine iei frumos un i3-4130 sau un i5 daca te poti intinde. Ca placa video, un R7 265 ar fi foarte ok prin gama aia de pret. Mai bine zici frumos care e bugetul total si ce componente ai deja (monitor, periferice, ma gindesc ca pe astea o sa le pastrezi).

| DubStepLooL explică:

Bugetul ar fi cam la 15-16 mil si nu am alte piese deoarece calculatorul actual este pe ddr2 si trebuie sa schimb toate piesele